2016-05-12
TOREBKI, TOREBECZKI, TOREBUNIE

Wydawać by się mogło, że dobór torebki rządzi się prostymi zasadami. Ma pasować do butów i stroju. Ale nie tylko… Torebka ma pasować do nas!

Już odchodzi się od reguły dopasowywania torebki do butów. Ważne jest, by pamiętać, że im impreza jest bliżej wieczora, tym mniejsza musi być torebka. Zależnie od oficjalności spotkania, należy dostosować charakter swoich akcesoriów. Elegancki event to stonowana, elegancka torebka. Szałowy wieczór to czas, by „podkręcić” swój wygląd cekinami, frędzelkami i innymi zdobieniami. Ważne, by nie zabierać ze sobą niepotrzebnych rzeczy i zmieścić wszystko w małej torebce. 

Za dnia, gdy mamy do załatwienia wiele spraw, możemy sobie pozwolić na większych gabarytów torebki, w których pomieścimy wszystkie niezbędne przedmioty i będzie nam wygodnie. W tym przypadku, nikt nam nie zarzuci, że frywolność jest passe.

Ale, ale! Skoro strój powinien być dopasowany do naszej sylwetki, to torebka również! Byśmy ładnie wyglądały i w niczym nie przesadziły, pamiętajmy o paru rzeczach…

Małe i drobne kobiety nie będą za dobrze wyglądały, jeśli na ich ramieniu znajdzie się duża, obszerna torba. Te Panie powinny zachować proporcję i dopasować rozmiar torebki do swoich gabarytów. 

Panie o większych kształtach dobrze będą wyglądały z większymi torebkami. Dobrym wyborem będą te wąskie i wysokie, które wysmuklą sylwetkę. Kobiety o szerokich biodrach powinny nosić torebkę sięgającą łokcia. To odwróci uwagę od pełniejszych bioder i nóg. Przy większych torebkach można sobie pozwolić na wzorki.

Torebki to moja kolejna pasja… Zajrzyjcie do Salonu Firmowego Marzena Efir. Na pewno znajdziecie coś, co będzie Wam pasować na każdą okazję i pięknie się wkomponuje w Wasz wygląd. Służę radą! ;)

 

Komentarze
10
Dodaj komentarz
Proszę wpisać imię
Proszę wpisać komentarz
Oceń artykuł
wyślij
E.
12-05-2016, 23:18
Torebki, szpilki i kapelusze to moja kobieca pasja i tajemnica :). Od lat zbieram przeróżne dziwności w tym przedziale :). Najbardziej fascynują mnie klasyczne zestawienia: buty + torebka, choć w dzisiejszym modowym bogactwie ciężko faktycznie o takie komplety. Zostaje szperanie, polowanie - może się uda, że będzie pasowało :) No więc, idąc też za radą art. odpuszczam te polowania, czyniąc tym samym z torebki samodzielny modowy byt, który też ma prawo głosu :) Zgoda? Czytałam gdzieś poradę, że jednak małym kobitkom pasują duże torebki. I fakrycznie z takimi osobiście się dobrze czuję. Oczywiście to moje, subiektywne odczucia. Poza tym popisuję się pod artykułem i polecam innym. Marzenno, poproszę jeszcze więcej na temat, jakie są zasady, co do doboru torebki do figury, sylwetki, stroju ?? I jeszcze gra kolorów? Właściwie do czego w pierwszej kolejności dobierać torebkę, jeśli już nie do butów :)