2016-05-19
OBUWIE DLA KAŻDEJ Z NAS

Wiemy jak dobrać akcesoria, fryzurę i piękną kreację. Ale to nie wszystko! Modą zajmujemy się kompleksowo i nie możemy zapomnieć o ważnym elemencie naszego codziennego stroju – o butach! Pamiętajcie o paru wskazówkach, które należy uwzględniać przed wydaniem pieniędzy na zakup nowej pary…

Pogoda coraz ładniejsza, nastraja do aktywności, dłuższych spacerów… Niech więc naszym stopom będzie wygodnie. Jak najlepiej dobrać buty sportowe? Obuwie nie będzie za nas chodzić czy biegać, ale może sprawić, że stanie się to czystą przyjemnością. 

Pierwszym krokiem jest zmierzenie swojej stopy. By wynik pomiaru był adekwatny, nie zdejmujcie skarpetek ;) Do tego, co Wam wyszło, dodajcie 1 centymetr. Poruszamy się, więc stopa powinna mieć niewielki zapas luzu, żeby uniknąć obtarć. Buty mierzymy wieczorem, gdy nasze nogi są nieco bardziej nabrzmiałe. Dzięki temu, unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek, gdy po większym wysiłku, buty zaczną uciskać. W trakcie przymierzanie obuwia, zwróćmy uwagę, by nasza pięta była stabilna i nic nie ugniatało czubka stopy, ani podbicia. Nie sznurujemy butów za mocno, żeby nie ucinać dopływu krwi. Zwracajmy też uwagę na swoją wagę! Wybór najlepszych butów skonsultujmy ze sprzedawcą tak, by polecił nam takie z odpowiednią amortyzacją, dostosowaną do naszych kilogramów ;) Wykorzystajmy tę chwilę mierzenia w sklepie… Pobiegajmy, poskaczmy, pooglądajmy się w lustrze, by nie żałować potem tego wydatku.

Przy zakupach innego rodzaju obuwia pamiętajmy o tym, że niektóre materiały są bardziej elastyczne od innych i wraz z użytkowaniem, ich forma może się nieco zmienić. Jeśli trafimy na cudowne buty ze skóry, które nas uwierają… nie traćmy nadziei! Skóra ma to do siebie, że dopasowuje się do naszych kształtów, więc po pierwszym (prawdopodobnie niezbyt przyjemnym) nałożeniu, w końcu może się dopasować do naszej stopy. Ważne jest też, byśmy nie traciły głowy w pogoni za fajnym obuwiem! Zawsze miejmy na uwadze swoje zdrowie i komfort. Nie każda z nas może nosić buty na wysokim obcasie – szukajmy zatem zamienników: balerin, sandałków...!

Jak kupicie coś fajnego, to koniecznie wpadnijcie do Salonu Firmowego Marzeny Efir, żeby się pochwalić ;) Poza tym, na pewno wspólnie znajdziemy równie fajną kreację, pasującą do Waszych nowych butów! :)

 

Komentarze
00
Dodaj komentarz
Proszę wpisać imię
Proszę wpisać komentarz
Oceń artykuł
wyślij
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy