2016-07-02
DUŻE JEST PIĘKNE

Ostatnio znajoma opowiadała mi, zasłyszaną rozmowę dwóch dziewczyn w przymierzalni. Na oko nosiły rozmiar 36/38. Ich główny temat dotyczył tego, czy nie wyglądają grubo, w tym czy w tamtym…

Dla mnie, to syndrom ciągłej potrzeby udowadniania sobie, że jestem szczupła, a jak szczupła to ładna, zgrabna, etc. To ciągła potrzeba upewnienia się czy aby tak jest naprawdę...

Ale czy szczupła znaczy piękniejsza albo szczęśliwsza?
Czy osoby noszące rozmiar 34-40 mają monopol na piękno?
Odpowiedź jest jedna - oczywiście, że nie! Każdy, ma swoje walory, a rozmiar nie jest głównym determinantem urody.

Ciągle kreowanie świata na bycie w rozmiarze 34+ powoduje pewien stereotyp myślenia, który przekłada się też na ogólnie dostępne produkty. I tak w zwykłych sieciówkach dostępne rozmiary zazwyczaj kończą się na 42.
 

U mnie każda Pani się ubierze, czy w rozmiarze 34 czy też 64. Bo moda nie zna słowa ROZMIAR. Moda to coś więcej, to pewien styl, trend, to poszukiwanie swojej ścieżki do dobrego wyglądu.
I wcale nie musi to być wyszukany strój, proste kreacje również pięknie nas zdobią.

Ubranie pełni też funkcję użytkową, czyli ma spełniać pewne oczekiwania. I tak w zimie płaszcz ma być ładny dopasowany, modny, ale przede wszystkim ma nas chronić przed zimnem.

 

Nie tak dawno, odezwała się do mnie Pani o pełniejszych kształtach, prosiła o uszycie kamizelki, bo ma problem z dobraniem czegoś dla siebie. Chciała czuć się dobrze, wygodnie i wyglądać ładnie.

Oczywiście, uszyłyśmy w Studio kamizelkę w rozmiarze plus size, skupiając się przede wszystkim na dwóch aspektach: dobry wygląd i samopoczucie klientki. Aby było to możliwe, zawsze w pracy kierujemy się założeniem, że to figura jest najważniejsza (nie rozmiar), a następnie dbamy o odpowiedni dobór tkaniny i koloru.

I właśnie w tym się specjalizujemy, szyjemy na figurę, rozmiar naprawdę nie gra roli. Dla mnie i mojego zespołu najważniejszy jest zadowolony klient, który poczuje się modnie i wygodnie.

Czy zatem duży rozmiar oznacza, że nie można wyglądać pięknie?! Oczywiście, że nie, ale zwykłe sklepy, które szyją hurtowo, nie przykładają wagi do klienta ostatecznego, a dla mnie każda osoba i szyta kreacja ma znaczenie.  Dla mnie duże jest piękne i pieczołowicie realizuje swoje założenia od 10 lat.

Dlatego, nie zapominajcie drogie Panie, że wyglądać i czuć się dobrze możecie w każdym rozmiarze.

 

Marzena Efir, krawcowa, projektantka, kobieta plus size.

 

Komentarze
10
Dodaj komentarz
Proszę wpisać imię
Proszę wpisać komentarz
Oceń artykuł
wyślij
Alicja
13-07-2016, 20:40
Dziękuje za ten motywujący wpis, bardzo podniósł mnie na duchu:)